Авіаквитки - Рига

Путівник - Рига

Дешеві авіаквитки до Риги на Avio.ua! Рига – перлина Балтики, місто, яке гармонійно поєднує старовину і модерн. Уік-енд в Ризі – чудовий спосіб одержати нові враження та відпочити. Найкращі пропозиції авіаперельотів до столиці Латвії – на Avio.ua! За допомогою Avio.ua здійснити подорож до Риги дуже просто – бронюйте квитки за найкращими цінами і насолоджуйтесь містом з "Казки Андерсена"! Рига дарує відчуття легкості, затишку та краси. Пориньте в неповторну атмосферу особливого міста разом з Avio.ua!

Рига – столиця Латвії, найбільше місто Балтики, третій за величиною порт Балтійського моря та третє за кількістю жителів місто в регіоні Балтійського моря. Місто розташувалось по обох берегах Західної Двіни (Даугави), недалеко від її впадіння в Ризьку затоку.

У 2014 році Рига буде володіти статусом однієї з культурних столиць Європи

 

Історія Риги

Легенда про виникнення Риги пов’язана з постаттю Великого Крістапса та розповідає, як цей велетенський чоловік переносив людей, долаючи вбрід Даугаву. Згодом він збудував собі будинок на березі ріки, у тому місці, де зараз знаходиться Рига. Однєї ночі Крістапс прокинувся від того, що почув пронизливий дитячий плач на лівому березі та одразу ж пішов за малюком, щоб перенести його через річку. Посеред ріки ноша стала такою важкою, що велетень насилу доніс дитину до правого берега, а потім поклав спати поряд із собою. Коли він вранці прокинувся, то побачив на місці, де лежала дитина, повну скриню грошей. Крістапс не витратив жодної копійки, а після його смерті всі гроші пішли на будівництво міста. Перші ризькі будинки побудовані там, де колись стояв будиночок Великого Крістапса. Зараз на набережній стоїть скляна будка з статуєю величезної людини з маленькою дитиною на плечі. Згідно з офіційною версією роком створення Риги вважається 1201. Нове місто виникло завдяки місіонерській діяльності лицарів Тевтонського ордену, що вирішили на своїх мечах принести християнську віру народам, що населяли береги Балтійського моря - уршам, ливам, латгалам і естам.

Засновником Риги став єпископ Альберт фон Буксгевден, що супроводжував ченців-лицарів і всіляко сприяв розвитку міста. Впродовж кількох років містом управляли архієпископи, перебувало воно у складі Речі Посполитої, а згодом потрапило під шведський вплив. Після Північної війни 1700-1721 рр. Рига до 1918 року перебувала у складі Російської імперії. З 1940 року Рига – столиця республіки у складі СРСР, а з 1991-го, після виходу Латвії з Союзу – столиця незалежної Латвійської Республіки.

 

Що варто побачити в Ризі

Основні архітектурні пам'ятки розташувалися в Старій Ризі, яка розповідає про минуле, де вулички викладені середньовічною бруківкою, а забудова зберегла свій первозданний вид.

 • Домський собор – найбільший кафедральний собор країн Балтики. Його зведення почалось в 1211 році і тривало до 1300 року, свого остаточного вигляду в стилі барокко він набув у 1766 році. Сьогодні на його території знаходиться прихід, музей, присвячений історії міста і концертний зал філармонії.
 • Ризький замок – найважливіша історична і культурна цінність Риги, символ Старого міста, був зведений у 1330 році на березі Даугави. Будівля замку служила місцем засідань польської, шведської і російської адміністрації, сьогодні замок – резиденція президента Латвії. Тут також розташовані музей Літератури, музей Зарубіжного мистецтва і музей Історії Латвії.
 • Шведські ворота – унікальні ворота, єдині, що збереглися до наших днів ( всього їх було 8), зведені у XVII ст. для з'єднання міста і казарм поза Ригою.
 • Церква Святого Якоба – одна з найдревніших церков Риги, вперше згадується в хроніках 1226 року, певний час належала лютеранам, у 1582 році була віддана католицькому ордену єзуїтів, у XVII ст. знаходилась у власності шведського гарнізону, а в 1922 році знову перейшла до католиків. Сьогодні це єдина споруда в Ризі, яка зберегла окремі елементи готичної архітектури.
 • Статуя Свободи – головний символ незалежної Латвії, велетенська статуя, розташована в центрі Риги, споруджена в 1935 році за кошти мешканців міста. Монумент увінчаний фігурою дівчини, що уособлює свободу, та тримає у руках три зірки, що символізують єдність країни. На пам'ятнику висічений напис "Tvzemei un Brvbai" – "Батьківщині і Свободі".
 • Дім з чорними котами – найлегендарніша будівля Риги. Задум архітектора Шеффеля був втілений у 1909 році в стилі пізнього модерну в будинку з вежами, на яких і " розгулюють" два чорні коти. Коти симетричні один відносно одного і дивляться на дороги 3-х вулиць – Малу Піщану, Кінську і Мейстару. Архітектурний ансамбль завершує прекрасний фасад, усі елементи якого також симетричні.
 • Пам'ятник "Бременським музикантам" – один із найпопулярніших пам'ятників старого міста, який має глибокий політичний підтекст. Скульптура була створена під час перебудови, і бременська четвірка заглядає не у вікно на бенкет розбійників, а за залізну завісу. Пам'ятник був подарований Ризі містом-побратимом Бременом у 1990 році та влучно обігрує політичні стереотипи того часу.

Ще однією пам'яткою можна назвати національну латвійську кухню – ситну, оригінальну і дуже смачну. А поїхати додому без знаменитого ризького бальзаму взагалі було б неприпустимою помилкою.

 

Транспорт у Ризі

Громадський транспорт Риги включає в себе:

 • Тролейбус – регулярний тролейбусний рух бере початок з 1947 року, станом на 2011 рік діє 19 маршрутів, а вагонний парк налічує 322 тролейбусні вагони.
 • Трамвай – на заміну конки, відкритої у 1882 році, прийшов у 1901 році рух електротранспорту, зараз в місті працює 9 маршрутів.
 • Ретро-трамвай – курсує влітку двома маршрутами, вагон на 28 осіб, виконаний у стилі I половини XX ст. Вихідними можна здійснити мандрівку визначними місцями, у будні – орендувати для проведення корпоративних зустрічей та індивідуальних замовлень.
 • Автобус – система автобусних перевезень існує з 1922 року, в даний час функціонує 50 маршрутів.
 • Маршрутне таксі – курсує по 30 напрямках в усі райони столиці, часто дублюючи маршрути автобусів, тролейбусів і трамваїв, на сьогодні є найдешевшим видом транспорту.
 • Таксі – усі таксі офіційні, працюють строго по лічильнику, виклик таксі безкоштовний, нічний тариф на 20 % дорожчий за денний.

У Ризі також є поняття "Черговий транспорт" – після 23.00 один раз на годину окремі маршрути автобусів і трамваїв курсують по основних напрямках. Спеціально для туристів в місті діють дисконтні карти, що дозволяють отримувати знижки на проїзд і на вхід в деякі музеї.

 

Коли летіти до Риги

Клімат Риги визначається близькістю моря – помірно теплий і вологий.

Літо, зазвичай, дещо прохолодне і хмарне (середня температура повітря в липні становить +17°C, а середня кількість опадів – 80 мм). Зими порівняно теплі, з частими відлигами (середня температура січня тримається в межах –3..-5°C). Сніговий покрив утворюється наприкінці грудня і зберігається до середини лютого – початку березня. Приблизно 40% днів у році – хмарні, річна кількість опадів становить 700-720 мм.

Клімат Риги загалом доволі мінливий, тому, незалежно від того, в яку пору року ви збираєтесь відвідати місто, захопіть з собою парасольку і теплі речі. Кожен сезон має свої особливості і лише вам вирішувати, який з них обрати для відвідування цього дивовижного міста. На Avio.ua ви знайдете найдешевші авіаквитки і безліч пропозицій впродовж усього року!

 

Як потрапити в Ригу

Аеропорт (Riga International Airport RIX) – провідний аеропорт Латвії і найбільший за вантажо-і пасажироперевезеннями серед країн Балтики, знаходиться за 12 км від центру Риги.

Рейси до Риги з України здійснюють наступні авіакомпанії:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних перевізників.
До Риги можна потрапити з таких українських міст:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних міст.

Дешеві рейси - Рига

Подорож - Рига

Столиця Латвії – прекрасне місце для відпочинку і ділових поїздок. Це місто, яке часто називають "Північним Парижем" за його прекрасні архітектурні ансамблі, котрих майже не торкнувся час і які цілком не поступаються своєю красою відомим будівлям Праги, де концертні зали, вишукані магазини і фешенебельні ресторани вражають уяву навіть найвибагливішого туриста.

Рига – дуже красиве місто. Його історичний район зберіг у своїй первозданній красі цілий комплекс древніх будівель, що привертають увагу туристів та різноманітних дослідників, та занесений до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто росте та розбудовується і сьогодні має вигляд сучасного мегаполісу. Дивовижним чином Рига поєднує свій унікальний середньовічний історичний центр, яскраву культурну програму, бурхливе нічне життя і процвітаючий ресторанний бізнес.

Читати далі >>

Готелі - Рига

Готелі - Рига Бронювати

Оренда авто - Рига

Оренда авто - Рига Перевірити

Гарантія
найнижчої ціниМи гарантиємо найнижчу ціну.

Знайшли дешевшу пропозицію - повернемо різницю!
+ 125 UAH в подарунок на наступні покупки!

Читати далі

Чому саме AVIO.UA?

 • Порівняйте рейси всіх авіакомпаній

На AVIO.UA ви маєте змогу перевірити та порівняти найкращі пропозиції перельоту всіх авіакомпаній, в тому числі бюджетних перевізників. Ми пропонуємо рейси від понад 600 регулярних авіакомпаній та 130 перевізників лоу-кост.

 • Зручні способи оплати: картка, переказ, готівка

Здійснюючи пошук авіаквитка, вибирайте найзручнішу для вас форму оплати. Бронюйте зараз - заплатите пізніше! Бронювання дозволить зафіксувати вартість перельоту, і згодом зручно оплатити квиток: платіжною карткою, традиційним банківським переказом, переказом онлайн, або ж готівкою в нашому офісі чи в одному з відділень наших банків: Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль,ОТП Банк.

 • Відмінне обслуговування клієнтів

Фахівці Центру Бронювання AVIO.UA супроводжують та надають підтримку клієнту на кожному етапі планування подорожі. Всі наші Консультанти є експертами з планування подорожі і запропонують оптимальний варіант перельоту з усіх доступних на ринку. Гарантуємо, що ви залишитесь задоволеними нашим відмінним сервісом. Переконайтесь!

Центр Бронювання працює 7 днів на тиждень.