Авіаквитки - Мінськ

Путівник - Мінськ

Дешеві авіаквитки до Мінська на Avio.ua! Туристичні маршрути Мінська відомі на весь світ, місто має чим здивувати та полонити. Переконатись у цьому вам допоможе Avio.ua! Бронюйте квитки на Avio.uа і вирушайте у цікаву подорож. Мінськ – чисте та затишне, просторе та впорядковане, тихе та приємне місто. Відвідайте Мінськ разом з Avio.ua! Здійснити подорож до Мінська дуже просто – бронюйте квитки за найкращими цінами на Avio.ua і знайомтесь з самобутнім містом. Ласкаво просимо до Мінська!

Мінськ – одне із найстаріших міст Європи, столиця та економічний, науковий і культурний центр Білорусі з майже 2-мільйонним населенням. Місто розташоване на природному острові на річці Свіслоч, в самому центрі країни. Мінськ насправді є типовим європейським містом, та має своєрідну особливість – тут скрізь відчувається радянське минуле. Не просто впорядкованість, а чіткий порядок характерний не лише для вулиць, парків та будівель, а практично для усіх аспектів життєдіяльності.

 

Історія Мінська

Стосовно походження назви міста існує багато версій та теорій. Та все ж, найбільше прихильників має наступна: перше поселення, що виникло на березі невеличкої річки Менки (Мень, Мена), дало початок місту, яке взяло за основу назву ріки. Коли згодом місто було перенесене на своє теперішнє місце, то назву залишили без змін.

Дата заснування Мінська достоту невідома, тому вважати першу літописну згадку про нього 1067 року "Повесть временных лет" днем заснування міста, можна доволі умовно. Історики схиляються до думки, що Мінськ був заснований значно раніше, проте письмових підтверджень цій гіпотезі нема.

За усю свою історію Мінськ пережив стільки руйнувань, пожеж, поневолень та епідемій, що, здавалося б, міг бути стертий з лиця землі, проте щоразу його жителі знову і знову відбудовували місто і повертали до життя. У 1499 році Мінськ одержав самоврядування за Магдебурзьким правом, у 1919 році став столицею новоствореної Білоруської РСР, а з 1991 – столицею Республіки Білорусь.

За роки війни 1941-1945рр. Мінськ був майже повністю зруйнований. Після закінчення війни місто відбудували та реконструювали, намагаючись максимально зберегти всі унікальні пам’ятки старовини, та зробили це у найкоротші терміни. Сьогодні Мінськ – це велике сучасне місто, що є окрасою і гордістю Білорусі.

 

Що варто побачити в Мінську

Мінськ має чим привабити туристів та з поміж величезної кількості цікавих місць особливої уваги заслуговують:

 • Троїцьке передмістя – займає центральну частину Мінська, колись було околицею міста, де селився торгово-ремісничий люд. Тут збереглися старовинні житлові будівлі і реконструйований костел Пресвятої Трійці з древньою іконою Богоматері з Ісусом і чудотворною статуєю Святого Роха.
 • Верхнє місто – почало заселятись у XII ст., а у XV ст. стало центром Мінська, в цьому районі збереглось найбільше історичних пам’яток. Нинішнім центром верхнього міста є площа Свободи, яка була реконструйована вже у XXI ст. і сьогодні тут можна побачити багато справжніх реліквій. У місці злиття рік Неміги та Свіслочі, в стародавні часи знаходилось:
 • Замчище – "початок" міста, зараз на його місці - велика міська площа. Тут також збереглись Колегіум єзуїтів XVIII ст., церква Марії Магдалини 1847 року, меморіальна церква Олександра Невського, костел Святого Йосипа,
 • Свято-Духів кафедральний собор – на його місці у XVII ст. стояв жіночий монастир бернардинок. В соборі зберігається чудотворна ікона Божої Матері, автором якої вважають Святого Луку Євангеліста. Під час монголо-татарської навали ікону втопили у Дніпрі, та в 1500 році вона явилась на ріці Свіслоч.
 • Музей Великої вітчизняної війни – був відкритий в роки війни, його першими експонатами стали документи і матеріали воєнних часів. На сьогодні це один з кращих музеїв у світі, що розповідає про події Другої світової війни.
 • Парк імені Янки Купали – був закладений в середині XX ст. на честь знаменитого білоруського поета на тому місці, де він жив з 1927 по 1941 рр. В центрі парку встановлено пам’ятник поету, з 1959 року працює літературний музей Янки Купали.
 • Центральний ботанічний сад – був заснований у 1932 році, має площу близько 153 га і є одним з найбільших ботанічних садів Європи. Тут зібрані декілька тисяч найменувань рослин.
 • Парк каменів – музей льодовикового періоду під відкритим небом, займає площу 6,5 га. Тут зібрана колекція з понад 2000 валунів, принесених на територію Білорусі льодовиком. Камені різноманітної будови та розмірів - від 10 см до 5 м у діаметрі. Родзинкою парку є експозиція "Карта Білорусі" – це справжня карта країни, виконана з каменів. Замість річок по ній проходять пішохідні стежки, замість великих водойм - створені штучні ставки, великі міста позначені високими ялинами. Камені виставлені за місцем їх знахідки – в якому регіоні їх знайшли, там на карті вони і розташовані.

 

Транспорт в Мінську

Мінськ – місто з добре розвиненою мережею громадського транспорту, яка представлена:

 • Автобус – 170 маршрутів обслуговують майже 2000 автобусів, у 2007 році автобусний парк був суттєво оновлений, всі застарілі моделі були зняті з маршрутів.
 • Тролейбус – перші тролейбуси вийшли на лінію у 1952 році, станом на 2011 рік діє 65 маршрутів, курсує 1012 тролейбусів (2-ий показник у світі після Москви).
 • Трамвай – трамвайний рух був відкритий у 1929 році, на сьогодні протяжність контактної мережі складає 63 км, на 8 маршрутах працює 145 лінійних машин.
 • Метро – працює з 1984 року, протяжність ліній становить 30 км, на сьогодні є 2 лінії, 25 станцій (у 2012 році заплановане відкриття ще 3-х станцій).
 • Маршрутне таксі - як вид транспорту були введені в 1974 році, парк маршруток налічує понад 1000 машин.
 • Міська електричка – мережа маршрутів швидкісного залізничного транспорту в межах Мінська та найближчого передмістя почала працювати з 2011 року.

 

Коли летіти до Мінська

Клімат у Мінську помірно-континентальний. Місто зазнає впливу вологого повітря Атлантичного океану і сухого повітря з євразійських рівнин, тому погода може часто змінюватись. Середньорічна кількість опадів становить близько 700 мм, а середньорічна температура +7°C.

Зима помірна, з частими відлигами, середньодобова температура найхолоднішого місяця – січня – як правило, не опускається нижче –7°C. Літо, зазвичай, тепле, без надмірної спеки, середньодобова температура липня в Мінську становить +18°C. Помірний у всіх відношеннях клімат сприяє тому, що Мінськ можна відвідувати у будь-яку пору року.

Виберіть найсприятливіший для себе час, забронюйте квитки за найкращими цінами на Avio.ua та вирушайте на зустріч з Мінськом

 

Як потрапити у Мінськ

Аеропорт Мінськ раніше відомий як Мінськ-2 (Minsk National Airport – MSQ) – головний міжнародний аеропорт Білорусії, розташований за 42 км від Мінська. Аеропорт був заснований у 1982 році, а в 1989 році набув статус міжнародного.

Рейси до Мінська з України здійснюють наступні авіакомпанії:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних перевізників.
До Мінська можна потрапити з таких українських міст:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних міст.

Дешеві рейси - Мінськ

Подорож - Мінськ

Мінськ – місто з багатою історичною, культурною та духовною спадщиною. Дбайливо збережені архітектурні пам'ятки, велика кількість музеїв, високий рівень розвитку театрального мистецтва, концертна сфера забезпечують привабливість Мінська для туристів з усього світу. Прагнучи зміцнити статус перспективного центру туризму міжнародного значення, у столиці Білорусі створено тематичні туристичні зони, які дають можливість якомога краще пізнати місто.

Мінськ зачаровує туристів легкою урбаністичною культурою, цікавою архітектурою, просторістю проспектів та вулиць, великою кількістю красивих парків та скверів і надзвичайною чистотою та охайністю.

Читати далі >>

Готелі - Мінськ

Готелі - Мінськ Бронювати

Оренда авто - Мінськ

Оренда авто - Мінськ Перевірити

Гарантія
найнижчої ціниМи гарантиємо найнижчу ціну.

Знайшли дешевшу пропозицію - повернемо різницю!
+ 125 UAH в подарунок на наступні покупки!

Читати далі

Чому саме AVIO.UA?

 • Порівняйте рейси всіх авіакомпаній

На AVIO.UA ви маєте змогу перевірити та порівняти найкращі пропозиції перельоту всіх авіакомпаній, в тому числі бюджетних перевізників. Ми пропонуємо рейси від понад 600 регулярних авіакомпаній та 130 перевізників лоу-кост.

 • Зручні способи оплати: картка, переказ, готівка

Здійснюючи пошук авіаквитка, вибирайте найзручнішу для вас форму оплати. Бронюйте зараз - заплатите пізніше! Бронювання дозволить зафіксувати вартість перельоту, і згодом зручно оплатити квиток: платіжною карткою, традиційним банківським переказом, переказом онлайн, або ж готівкою в нашому офісі чи в одному з відділень наших банків: Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль,ОТП Банк.

 • Відмінне обслуговування клієнтів

Фахівці Центру Бронювання AVIO.UA супроводжують та надають підтримку клієнту на кожному етапі планування подорожі. Всі наші Консультанти є експертами з планування подорожі і запропонують оптимальний варіант перельоту з усіх доступних на ринку. Гарантуємо, що ви залишитесь задоволеними нашим відмінним сервісом. Переконайтесь!

Центр Бронювання працює 7 днів на тиждень.