Авіаквитки - Баку

Путівник - Баку

Дешеві авіаквитки до Баку на Avio.ua! Баку - одне з найкрасивіших міст світу, розташоване між Європою та Азією. Переконатись у цьому вам допоможе Avio.ua! Бронюйте квитки на Avio.uа і вирушайте в захоплюючу подорож. Баку – справжній музей під відкритим небом. Лабіринти вузьких вуличок Старого Міста, величні мечеті та дивовижні палаци, парки, сквери і фонтани та неперевершена азербайджанська кухня дозволять вам поринути в атмосферу цього чудового міста. Відвідайте Баку разом з Avio.ua ! Здійснити подорож до Баку дуже просто - бронюйте квитки за найкращими цінами на Avio.ua і насолоджуйтесь містом східної казки. Ласкаво просимо до Баку!

 

Історія Баку

Щодо походження назви міста існує кілька версій. За однією з них, вона походить від слова "бага", яке у деяких древніх мовах означає "сонце", "Бог", турецька "Ісламська енциклопедія" трактує "Баку" - "Бей-Кей",, як "Головне місто". Офіційна ж версія має перське походження - "Бадкубе", що означає "удар вітру". Вірогідно Баку так назвали через сильні вітри, які спричинили і його прізвисько - "Баку - місто вітрів". Археологічні знахідки свідчать про те, що перші поселення на території сучасного Баку з’явились вже в V ст. до н. е., а перші письмові згадки в історичних хроніках датуються 885 роком.

З IX ст. Баку входить до складу держави Ширван-шахів, а вже до кінця X ст. стає одним з головних міст країни. Баку славиться ремісництвом, торгівлею, шовківництвом, землеробством, стає відомим, як місто-порт, а у ХІІ ст. одержує статус столиці держави. Баку знаходився на перетині важливих торгових шляхів, а тому часто ставав здобиччю різних завойовників. У ХІІ-ХІV ст. містом правили монголи, на зміну яким прийшли перси, згодом іранці, а на початку ХІХ ст. Баку потрапляє під вплив Росії. У цей період місто активно заселялось вірменами, які витісняли корінне населення, - такою була політика російського царя, спрямована на зміцнення своєї влади.

Згодом Баку стає центром губернії та важливим промисловим центром з видобутку нафти. У цей період були збудовані фабрики і заводи, залізниця і трубопроводи, почали працювати перший театр та бібліотека. У 1918 році, в результаті розпаду Російської Імперії, Баку стає столицею Демократичної Республіки Азербайджан, у 1922 році – столицею Закавказької Радянської Федеративної Республіки. У період з 1936 по 1991 рік місто було столицею Азербайджанської Радянської Соціалістичної Республіки, а з 1991 року - столиця незалежної Республіки Азербайджан.

 

Що варто побачити в Баку

Баку - місто древнє, а тому багате на архітектурні , історичні та культурні пам'ятки, серед яких особливої уваги заслуговують:

 • Дівоча вежа - символ Баку, внесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Вежа заввишки 28 м з товщиною стін в нижній частині 5 м стоїть на скелі. За архітектурою споруда немає рівних у світі. За переказами, шах збудував вежу для своєї доньки, з якою хотів одружитися. Дівчина сподівалась, що за час будівництва батько отямиться та відмовиться від своїх намірів, та, коли цього не сталося, вона з розпачу викинулась у море.
 • Палац Ширваншахів – комплекс будівель, до якого входять діванхане, усипальня, палацова мечеть з мінаретом, лазня і мавзолей. Був побудований у XV ст., після того, як Баку став столицею держави. Палац внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Ічері-Шехер (Фортеця) - старий квартал та історико-архітектурний заповідник в центрі Баку, оточений кріпосною стіною, одна з основних пам'яток азербайджанської столиці, внесений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
 • Мечеть Синик-калу - "зруйнована вежа", найстаріша архітектурна пам'ятка Азербайджану, ісламська культова споруда ХІ ст. Зараз в мечеті проводяться екскурсії, але згідно з мусульманськими законами, вхід дозволений лише чоловікам.
 • Кафедральний собор православних дружин-мироносиць - головний православний храм Баку, споруджений у 1905 році, у ньому був поміщений ковчег з мощами одного з 12 учнів Ісуса Христа апостола Варфоломея, якого християни вважають покровителем Баку.
 • Державний музей килима і народного прикладного мистецтва імені Керімова - перший у світі музей килимів, був створений у 1967 році, тут зібрана колекція килимових виробів, що налічує близько 1 млн. експонатів. Також у музеї налічується понад 10 тисяч цінних творів мистецтва (кераміка, прикраси, національний одяг, художня вишивка). Колекції музею неодноразово демонструвались у понад 50 країнах світу.
 • Приморський бульвар - головна туристична артерія міста, найдовший за протяжністю бульвар у колишньому СРСР, тут знаходяться численні ресторани, сквери, кав’ярні. У 2009 році бульвар відзначив свій 100-літній ювілей.

 

Транспорт у Баку

Громадський транспорт Баку представлений:

 • Автобуси – зручний та доступний вид транспорту, автобусна система знаходиться у приватній власності.
 • Тролейбуси – перша тролейбусна лінія була введена в експлуатацію у 1941 році, сьогодні діє 32 маршрути, 114 км мережі.
 • Метро – працює з 1967 року, на сьогодні це найпопулярніший вид транспорту, має найвищий показник перевезень, 2 лінії, 23 станції, протяжність – 35 км.

  В грудні 2011 року в Баку відкрився Центр інтелектуального управління транспортом, метою діяльності якого є вдосконалення транспортної системи міста, підвищення якості транспортних послуг, регулювання руху громадського транспорту і оптимізація маршрутів руху.

   

Коли летіти до Баку

Клімат Баку знаходиться в зоні напівпустелі, для міста характерний помірно-теплий клімат з сухим, спекотним літом і м'якою зимою. Середня річна температура повітря становить + 14°C, липня + 26°C, січня + 3°C. Мінусові температури, швидше рідкість, та все ж іноді стовпчик термометра опускається до - 10° і випадає сніг, але і мороз і сніг дуже короткочасні. Річна кількість опадів коливається від 180 до 300 мм.

Осінь у місті значно тепліша за весну, температура повітря в листопаді може бути такою ж, як у квітні. Великий вплив на погоду мають особливі повітряні потоки, характерні тільки для цих місць і навіть мають власні імена: північний вітер "Хазрі" і південний "Гілавар". Сильні вітри здіймали хмари пилу і в Баку знайшли спосіб пом’якшити вплив такого природного явища. Було здійснене маштабне озеленення, яке не лише захистило місто від вітрів, а й перетворило Баку на місто-парк.

Кращим часом для подорожі в Баку є період з квітня по жовтень.

 

Як потрапити у Баку

Аеропорт імені Гейдара Алієва (Heydar Aliyev International Airport - GYD) - один з п'яти міжнародних аеропортів, що обслуговують Азербайджан. Раніше він мав назву "Міжнародний аеропорт Біна́", за назвою передмістя Баку, а в 2004 році був перейменований на честь Гейдара Алієва - третього Президента Азербайджану. Знаходиться за 25 км від Баку, з містом сполучений сучасною автострадою, зданою в експлуатацію в 2008 році. Аеропорт є портом приписки національної авіакомпанії "AZAL - Азербайджанські Авіалінії".

Рейси до Баку з України здійснюють наступні авіакомпанії:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних перевізників.
До Баку можна потрапити з таких українських міст:
На жаль, нам не вдалося знайти відповідних міст.

Дешеві рейси - Баку

Подорож - Баку

Баку (Баки) - столиця Азербайджану, культурний, політичний і економічний центр республіки, а також найбільший каспійський порт і найбільше місто Кавказького регіону. Баку є одним із найдревніших і найбільших міст Сходу, одне з найкрасивіших міст світу, розташоване на перехресті Європи і Азії, між Заходом та Сходом.

Надзвичайно цікавим є розташування міста: його центральна частина має вигляд старовинного амфітеатру, що крок за кроком опускається до Бакинської бухти, і лише стара частина з її оборонними мурами та вузькими вуличками має прямокутну форму. Старе місто - найкрасивіша частина міста (саме там знімали фільм "Діамантова рука") Баку - дуже красиве місто з гостинними та доброзичливими людьми. "Не можу довго жити без Баку і бакинців", - писав свого часу Сергій Єсенін, який любив тут бувати і значну частину циклу "Персидські мотиви" творив у цьому місті. "Одночасно і древнім і сучасним" назвав Баку Тур Хейєрдал, адже багате минуле тут гармонійно поєднується із сьогоднішнім обліком. Особлива східна краса, цікава культура та неповторна атмосфера Баку приваблює щораз більше туристів у це затишне і водночас величаве місто.

Бронюйте квитки за найкращими цінами на Avio.ua та відвідайте древнє та сучасне місто Баку!

Читати далі >>

Готелі - Баку

Готелі - Баку Бронювати

Оренда авто - Баку

Оренда авто - Баку Перевірити

Гарантія
найнижчої ціниМи гарантиємо найнижчу ціну.

Знайшли дешевшу пропозицію - повернемо різницю!
+ 125 UAH в подарунок на наступні покупки!

Читати далі

Чому саме AVIO.UA?

 • Порівняйте рейси всіх авіакомпаній

На AVIO.UA ви маєте змогу перевірити та порівняти найкращі пропозиції перельоту всіх авіакомпаній, в тому числі бюджетних перевізників. Ми пропонуємо рейси від понад 600 регулярних авіакомпаній та 130 перевізників лоу-кост.

 • Зручні способи оплати: картка, переказ, готівка

Здійснюючи пошук авіаквитка, вибирайте найзручнішу для вас форму оплати. Бронюйте зараз - заплатите пізніше! Бронювання дозволить зафіксувати вартість перельоту, і згодом зручно оплатити квиток: платіжною карткою, традиційним банківським переказом, переказом онлайн, або ж готівкою в нашому офісі чи в одному з відділень наших банків: Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль,ОТП Банк.

 • Відмінне обслуговування клієнтів

Фахівці Центру Бронювання AVIO.UA супроводжують та надають підтримку клієнту на кожному етапі планування подорожі. Всі наші Консультанти є експертами з планування подорожі і запропонують оптимальний варіант перельоту з усіх доступних на ринку. Гарантуємо, що ви залишитесь задоволеними нашим відмінним сервісом. Переконайтесь!

Центр Бронювання працює 7 днів на тиждень.